top of page
Vyhledat
  • cardberg

Osvěžte svou nabídku s turistickou kartou

Aktualizováno: 5. 5. 2021

Odvážnému prý štěstí přeje. Po útlumu pandemie bude platit i připravenému štěstí přeje.


Jak připravit své ubytování na fungování v době pokoronavirové jsme vám již poradili v předchozích blozích. V tom dnešním si představíme zajímavý turistický produkt, který může zatraktivnit vaši nabídku a v konečném důsledku i zvýšit příliv hostů. Během, po, i bez koronaviru.


Co je turistická karta?Destinační nebo městská turistická karta od Cardbergu je na trhu již nějaký ten rok a v současnosti funguje například na Liptově - Liptov Region Card, v Bratislavě - Bratislava City Card, ale i v Čechách. Turistická karta nabízí širokou paletu slev na ty nejlepší atrakce a služby v daném regionu.


Celý produkt má název Cardberg Tourist Insights a obvykle je ve správě OOCR nebo podobného sdružení na podporu cestovního ruchu v regionu. Oblastní organizace pak celý produkt spravuje, upravuje podle svých potřeb a samozřejmě sdružuje všechny poskytovatele slev. V každém regionu tak může karta nabízet různé typy slev (památky, sport, kultura, nákupy, ...) a také fungovat na jiném principu (all inclusive vstupy, věrnostní body, fixní slevy...), ale podstata zůstává stejná - nastartovat turismus a přinést více spokojených a vracejících se návštěvníků.


A pojďme se už podívat na konkrétní funkce a benefity, které turistická karta nabízí.


Zážitky za výhodné ceny


Nejzajímavějším benefitem pro vaše hosty bude nepochybně široká nabídka slev na atrakce, místa a služby v destinaci. Každá OOCR sestavuje nabídku toho nejlepšího, takže se nemusíte obávat, že by karta nebyla pro turisty atraktivní. Právě naopak - naleznete zde přesně ty nabídky, které návštěvníky vašeho regionu budou nejvíce zajímat. Od vstupů do památek, atrakcí, lyžařských středisek, koupališť, lázní, wellness, přes slevy do restaurací, až po služby a obchody jako taxi, půjčovny lyží, prodej sýrů atd...


Průvodce nejlepšími atrakcemi


Vaše hosty budou vždy zajímat tři věci - co vidět, co dělat a kde se najíst. A přesně odpovědi na tyto otázky jim karta poskytne. Všechny slevové nabídky totiž poslouží i jako průvodce po vašem regionu, který vašim hostům nabídne přehled toho nejlepšího. Nejoblíbenější atrakce, nejkrásnější místa, nejzajímavější aktivity, nejlepší restaurace a hotely... to vše přehledně seskupené na jednom místě.


Digitální produkt


Turistická karta existuje jak v tištěné formě (plastová/papírová kartička), tak i v online digitální podobě. Každý si tak může vybrat typ, který preferuje, ať už je to starší generace, která chce mít kartičku v ruce, nebo ti později narození, kteří naopak potřebují mít vše online, dostupné na pár kliků ve svém telefonu. Moderní technologie dnes již vyhledává stále více lidí, takže možnost koupit kartu online a používat ji přes aplikaci, bude nepochybně jedno z lákadel.


Delší pobyty


Bohatá nabídka slev může snadno přesvědčit vaše hosty, aby si svůj pobyt prodloužili. Možná plánovali zůstat jen na jeden, dva dny, ale díky kartě zjistí, že region nabízí mnohem více aktivit a rozhodnou se zůstat déle. Navštíví více atrakcí, svůj pobyt si užijí naplno a odjedou spokojení. Možná o svém výletu řeknou známým, nebo se dokonce vrátí. A to jsou už výhody nejen pro vaše ubytování, ale cestovní ruch ve vašem regionu obecně. Neboť rozvinutý a aktivní cestovní ruch je výhra i pro vás.


Výhoda před konkurencí


Všichni to dobře znáte, každý se dnes snaží přinést něco lepšího, levnějšího nebo originálnějšího. A turistická karta bude nepochybně zajímavým produktem ve vaší nabídce. Nenabízejte ji jen přímo na recepci, řekněte o ní turistům již předem na své stránce, sociálních sítích, rezervačních portálech. A díky tomu, že se u vás bude karta vydávat nebo prodávat, dostane vaše ubytování i bezplatné promo na stránkách OOCR. A více reklamy = i větší šance, že se turista ubytuje právě u vás.


Žádné starosti navíc


Vy jako ubytovatel tak máte na dosah lákavou nabídku, se kterou můžete pracovat podle svých představ. Turistickou kartu lze nabízet zdarma, prodávat ji (závisí to také na tom, jaké podmínky nastaví OOCR), nebo ji přidat jako speciální benefit pro vaše hosty. Pro vás téměř žádná práce navíc, pro vaše hosty zajímavý bonus, díky kterému si svůj pobyt naplno užijí a možná i prodlouží. S turistickou kartou určitě nemáte co ztratit, můžete pouze získat.


Kde kartu najdete?


Ke kartě se dostanete přes své OOCR, zde je seznam všech regionů, měst a obcí, které již turistickou kartu nabízejí:


Pokud jste svůj region v seznamu našli, můžete rovnou oslovit vaši OOCR. Všechny informace vám poskytne vaše OOCR, resp. provozovatel Cardberg Tourists Insight ve vašem regionu - stačí kliknout na webovou stránku v seznamu.


Pokud jste se v seznamu nenašli, ale karta vás zaujala, zkuste oslovit svou oblastní organizaci. Možná už na kartě dokonce pracují, pokud ne, řekněte jim o ní. Začít spolupracovat s Carberg Tourist Insight můžete už dnes, pro více informací, klikněte na web stránku, nebo si přečtěte tiskovou zprávu.

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page